PUR

PUR

Popis produktu
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je BOSIG-logo1-1.png.

PUR konstrukční materiál – díky svým neocenitelným vlastnostem má široké uplatnění. Vyrábíme z něj podkladní profily k přerušení tepelných mostů spodní strany terasových prosklení, vchodových dveří a HS portálů od základové desky (ve formě nařezaných a poskládaných profilů různé výšky).

Voděodolnost mu dodává dlouhou životnost a nehnije. Díky tomu vyniká nad běžnými dřevěnými materiály, jako jsou sololitové a dřevovláknité desky, které nelze použít ve vlhkých podmínkách. Podobá se jím však ve zpracování. Lze jej zpracovávat na běžných dřevoobráběcích strojích za použití běžných nástrojů.

Díky svým mimořádným vlastnostem se hodí pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů.

Odolává chemikáliím a splňuje environmentální standardy pro environmentální stavby podle certifikátu LEED. Na výrobek se nevztahuje nařízení o nebezpečných látkách ani jiné předpisy pro skladování a přepravu. Je 100% recyklovatelný.

Technické informace

Vysoká nosnost: při zatížení v tlaku unese až 7 tun/m² ( 5,5 – 7,5 MPa/m²)
Profily je možné individuálně frézovat podle tvaru profilu
Výrobní tloušťka 30, 40, 50 a 60 mm
Výška profilu 30 – 400 mm
Maximální délka jednoho kusu až 2400 mm (možnost napojení)
Rozměr desky 2400 x 1350 mm
Tepelná odolnost -50 až + 110 °C
Voděodolný materiál
Stabilní a tvarostálý
Tepelná prostupnost až 0,08 W.m
Vhodný pro lepení (doporučujeme dvousložkové PU lepidlo)

 

 

Doplňující informace

Podkladní profily pod HS portály vyrábíme na zakázku dle dodaných rozměrů. Ke každému typu HS portálu, prahu atd. vyhotovíme výkres, podle kterého zakázku vyrobíme. HS portál je poskládán z Phonothermu 200 ( Purenitu 550 MD) a XPS pěny.

 

Nabízíme zákazníkům možnost podkladní profily navrtat. Používáme vrták o Ø 6 mm a díru následně zahloubíme Ø 20 mm podle velikosti šroubu. Samovrtný šroub DIN 7504 K lze objednat v délkách 38 – 200 mm.

Pro lepší stabilitu podkladních profilů při samotné montáži dodáváme spojovací úhelníky 90x50x2.

 

Ke stažení