Terasy Inoutic

Twinson Massive

Popis produktu

Twinson Massive jsou masivní terasová prkna. Jsou ideální pro terasy okolo bazénů. Můžete je oříznout na jakýkoliv tvar a s otočnými nerezovými sponkami je snadno natočíte tak, aby kopírovala tvar bazénu.

Prkna Twinson Massive vyrábíme ze směsi dřeva a PVC. Terasa s nimi proto vypadá jako dřevěná, ale přitom je velmi odolná. Má nosnost 1750 kg/m2 a odolává hmyzu, dřevomorkám i vlhkosti. Za odolnost terasy ručíme zárukou 25 let.

Twinson Massive

Parametry:

 • nosnost 1750 kg/m2
 • roztažnost 2 mm/m
 • kompozitní nebo hliníkový (samonosný) konstrukční systém
 • rozestup podkladových hranolů 50 cm osově
 • výška prkna 20 mm

Další parametry:

 • Masivní a robustní – žádné duté komory
 • Montáž s použitím systému skrytých spon – žádné viditelné šrouby
 • Otočné montážní spony – palubky lze pokládat i bez pravého úhlu vůči podkladové konstrukci
 • Tři typy hliníkových profilů pro podkladovou konstrukci – možná samonosná konstrukce pro plovoucí pokládky
 • Délková roztažnost jen 2 mm na 1 m – o 50 % menší než u dutých prken
 • Nosnost 1400 kg/m2 při plošném zatížení
 • Palubky o šířce 140 mm (užitná šířka 145 mm)
 • Šířka spár pouze 4,5 mm
 • Desky v délkách 4,5 a 6 m
 • Instalace podkladových profilů ve vzdálenosti 40 cm
Odolné spojení borovice a PVC

Masivní terasová prkna Twinson Massive vyrábíme ze směsi borovicových pilin a PVC. Díky tomu vypadají jako luxusní dřevěné terasy, ale nepotřebují náročnou údržbu. S terasou Twinson neutratíte ročně tisíce za nátěry a oleje. Materiál Twinson je odolnější než dřevo – zejména proti dřevokazným houbám, hmyzu a vlhkosti. Na jeho odolnost dáváme záruku 25 let.

Terasy Twinson Massive mají nosnost 1750 kg/m2. Jednotlivá prkna jsou spojená sponkami, které pohlcují roztažnost materiálu. Ta je navíc jen 2 mm/m, proto se prkna nekroutí a nepraskají.

K bazénu i na nerovný podklad

Prkna Twinson Massive jsou plné bez vnitřních komor, proto je možné je oříznout na jakýkoliv tvar. Ke konstrukci se prkna připojují nerezovými nebo PVC sponkami. Nerezové spony je možné v podkladovém systému otočit do jakéhokoliv úhlu, nejste tedy omezení 90stupňovým spojováním a kopírování oblého nebo atypického tvaru bazénu je snazší.

Před položením terasy navíc nemusíte speciálně upravovat podklad. Terasa Twinson Massive je vhodná i na nerovný povrch, který snadno vyrovnáte nastavitelnými sloupky. Konstrukce terasy může fungovat i jako samonosná.

 

Twinson Click pro terasy

Je určen všem, kdo si chtějí užívat překrásnou novou terasu bez dlouhého čekání. Díky jedinečné technologii šetří modulární klikací systém Twinson Click výrazně čas při montáži. Bez jediného šroubu se dokáže přizpůsobit prakticky jakémukoli tvaru nebo designu terasy. Spodní konstrukce terasy se stavitelnými terči a nosnými hliníkovými profily v kombinaci s terasovými prkny Twinson a patentovaným klikacím systémem umožňují jednoduchou a rychlou montáž.

Jak snadná je montáž se systémem Twinson Click se můžete přesvědčit ve videu zde.

Porovnání úspory času při montáži:
Twinson Click versus dřevená konstrukce

Porovnání úspory času při montáži:
Twinson Click versus samonosný hliníkový rošt Twinson 50 × 50

 

S touto novinkou jde ruku v ruce i změna loga Twinson / Twinson Click. Značku teras Twinson chceme podpořit a budovat odděleně od značky Deceuninck. Zároveň proto dochází i k přejmenování jednotlivých řad terasových prken.

Systém Twinson Click je kompatibilní s terasovými prkny Majestic Massive Pro (dříve Massive Pro) a Character Massive (dříve Massive). Pro terasová prkna Terrace Essential (dříve Terrace) jej není možné použít. Samozřejmě je u všech tří řad nadále možný původní systém stavby spodní konstrukce.

Pro více informací navštivte: www.twinson.com, nebo nás kontaktujte.
Novou brožuru pro Vás budeme mít připravenou v dubnu, napište si o ni.

Technické informace

Terasová prkna Twinson Massive vyrábíme v 6 přírodních barvách. Barva, kterou si vyberete po montáži časem mírně zesvětlá, to ale neznamená nic špatného. Změna barvy dokazuje, že prkna Twinson obsahují dřevo, které jako každý přírodní materiál pracuje. Na rozdíl od dřeva prkna Twinson nešednou. Zhruba po měsíci se jejich barva díky příměsi PVC ustálí.

 

Na výrobu terasových prken Twinson používáme borovice z certifikovaných lesů. Borovicový les je rychle obnovitelný, proto je použití tohoto dřeva šetrné k přírodě. Dřevo pochází z lesů s certifikátem PEFC. Ten zaručuje, že se nevytěží víc dřeva, než kolik mezitím v lese vyroste. Terasová prkna Twinson jsou plně recyklovatelná a splňují atest nezávadnosti, který se používá i na testování dětských hraček.

Ke stažení